Reacties op Zoekplaatje 882
De nieuwste inzending staat bovenaan!
dick zweers (bergeijk): Deze huizen zijn jonger dan die aan de Corverslaan. Kijk maar naar de gemetselde sierlijst onderaan de goot. Dergelijke klein bemeten bovenlichten in de schuiframen (ze zijn meestal half zo hoog als het onderraam) zie je veel in Friesland.
Zaterdag 6-12-2008 07:48:57
|
Rien Roodzant (Uitgeest): in eerste instantie dacht ik ook dat het de Corverslaan was,maar bij nadere bestudering zie je toch wel verschillen. Zo staan b.v. de voordeuren op de foto van de Corverslaan onder één boog en ook daklijsten zijn anders.Ik stuur even een detailfoto op naar de red.zoekplaatjes.
Vrijdag 31-10-2008 20:45:50

Fotomontage ingestuurd door Rien Roodzant - red.
|
Hetty de Vos (Rotterdam): Velsen-Noord?
Op zoek naar iets heel anders kwam ik op Qoop.nl een foto tegen van de Corverslaan in Velsen-Noord. Precies dezelfde huizen! De straat heeft geen groen links zoals op het zoekplaatje maar is breder en er staan ook huizen links. Toch is de huizenrij hetzelfde, de dakkapellen, de ronde bovenkanten van de ramen en de dakgoot. Mogelijk een nieuwere foto waar ook de andere zijde bebouwd is?
Website: http://www.qoop.nl/showimage.php?artikelID=5784670
Vrijdag 31-10-2008 09:34:54
|
Martin Snuverink (Voorburg): Leo R., 1904 is gebaseerd op de datering van de gebruikte topografische kaart van IJmuiden. Uit ervaring kan ik zien dat de huizen van voor 1904 zijn. (Ze zijn dus ook van voor 2000, maar aan dat gegeven heb je weinig.) Waarschijnlijk zijn de huizen gebouwd tussen 1890 en 1900.
Ik heb nooit beweerd dat de foto van voor 1904 is.
Maandag 20-10-2008 23:32:13
|
Leo R. (Utrecht): Uit pure nieuwsgierigheid een vraagje: hoe weet je dat het voor 1904 is, Martin? Waar is dit jaartal op gebaseerd?
Maandag 20-10-2008 20:32:57
|
Rien Roodzant (Uitgeest): Ik heb een oude foto naar Martin gezonden met de vroegere bebouwing van de Kanaalstraat (toen Rijksweg)tegenover het parkje. Hierop is goed te zien dat het niet de woningen zijn die op het zoekplaatje staan.Verder zoeken dus!
Dinsdag 14-10-2008 22:04:36
|
Martin Snuverink (Voorburg): Ik ga er nu van uit dat dit in IJmuiden moet worden gezocht en constateer het volgende. De bebouwing dateert van voor 1904. Het zijn arbeiders- of visserswoningen aan de zuidkant van de straat. Er zijn geen voortuintjes en de noordzijde is onbebouwd en begroeid.
In 1904 kwam deze situatie maar op één plaats voor, namelijk aan de Kanaalstraat tussen de De Wetstraat en de Kerkstraat. Volgens de historische atlas was aan de noordzijde van dit stuk Kanaalstraat destijds een groenstrook met bomen. De strook tussen Kanaalstraat en Kanaaldijk is hier nog steeds onbebouwd (parkje Het Dennenbos). De bebouwing aan de zuidzijde van de Kanaalstraat is vervangen door nieuwe volkshuisvesting van vergelijkbaar concept. De huidige situatie is goed te zien op funda.nl, zoeken IJmuiden, De Wetstraat 6, buurtfoto’s, het meest oostelijke loepje naar oost draaien. Helaas heb ik (nog) geen oud fotomateriaal gevonden. Misschien kan Rien Roodzant helpen.
Als dit zoekplaatje niet de Kanaalstraat voorstelt, moeten we buiten IJmuiden zoeken.
Dinsdag 14-10-2008 07:43:41
|
Om te reageren kunt u onderstaand formulier gebruiken
|